UV-lambikomplekt Arcadia Bird Mini 2,4 % UVB Kit

49,90 

  • UV-valgus asendab päikesevalguse ultraviolettkiirgust tubastes tingimustes ning aitab sünteesida D3 vitamiini
  • Taastab sulgede loomulikku värvi ja läiget
  • UV-valguse abil paraneb linnu söögiisu ja immuunsüsteemi vastupanuvõime
  • Aitab kaltsiumil imenduda, et tagada normaalne sulgede kasv, terve luustik ja sarvkest
  • UV-valguse toime on väga oluline terve immuunsüsteemi kui ka vaimse tervise säilitamiseks

Kirjeldus

Lindudele mõeldud UV-valgus asendab päikesevalguse ultraviolettkiirgust tubastes tingimustes ning on vajalik linnu organismile D3 vitamiini sünteesiks.  D3 vitamiinil on kõige olulisem funktsioon kaltsiumi imendumisel. Kaltsium omakorda on oluline normaalseks sulgede kasvuks ja terveks luustiku arenguks. UV-valgus taastab sulgede loomulikku värvi ja läiget. UV-valguse abil paraneb linnu söögiisu ja reproduktiivfunktsioon. UV-valgus aitab lindudel näha värvide erisust ja parandab immuunsüsteemi vastupanuvõimet. 

D3 vitamiini olulisus: D3 vitamiin on vajalik kaltsiumi imendumiseks, et tagada normaalne sulgede kasv, terve luustik ja sarvkest ning see on väga oluline terve immuunsüsteemi kui ka vaimse tervise säilitamiseks. D3 vitamiini saab loomulikul teel vaid naha kokkupuutel päikesevalgusega, sest toiduainetest leidub seda ainult kalaõlis ja teatud määral kodumuna rebus. Seetõttu ei ole võimalik toiduga tagada piisavat varu D3 vitamiini normaalseks kaltsiumi imendumiseks. Ilma D3 vitamiinita kaltsium ei saa imenduda. Lindudel, kellel on häiritud kaltsiumi imendumine D3 vitamiini puudusest, esineb tugev kaltsiumipuudus, mis võib põhjustada mitmeid terviseprobleeme nagu sulgede kitkumiskombe avaldumine, luuhaigused, stressikäitumine, immuunsüsteemi häired jm. Aastaringselt toas elavatel lindudel esineb sageli D3 vitamiini puudus, sest päikesevalgusel läbi aknaklaasi toimet ei ole. Aknaklaas filtreerib suure osa kiirgusest ja linnul puudub otsekontakt loomuliku päikesevalgusega. 

Spetsifikatsioon: Lambikomplekt koosneb lambikorpusest ja pirnist T5 8W. Komplektiga on kaasas reflektorpaneel, mis peegeldab valgust laiemale alale. Lampi on võimalik kruvida seina või vineerplaadi külge aga ka kinnitada puuri külge. UV-lambipirn on väljavahetatav. 

Kasutamine: soovitav lambi kaugus linnust peab olema 30 – 50 cm; soovitav valguse põlemise intervall 4-6h suurtel liikidel ning 2-4h väikestel liikidel

NB! Jälgige, et linnul oleks varjumisvõimalus valgusest väsimise korral. Ei ole soovitav valgust põletada üle ettenähtud tundide aja.  Pirni on soovitav vahetada välja iga 1 – 1,5 aasta möödumisel, sest uv-kiirte toime pikal kasutamisel langeb. Jälgige, et elektrijuhtmed oleksid linnule kättesaamatus kauguses. 

Hoiatus: Enne UV-lambi esmakordset kasutamist hoidke toodet toatemperatuuril ja seejärel lülitage vooluvõrku. Ärge põletage UV-lampi äikese ajal, mil võib esineda elektrikatkestust. UV-pirnid on tundlikud elektrikatkestustele. 

Toote tarneaeg: 3-14 päeva

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.

Seotud tooted