UV-valguse lambipirn Arcadia Puresun Compact Bird Lamp 2,4 % UVB

37,90 

  • UV-valgus asendab päikesevalguse ultraviolettkiirgust tubastes tingimustes ning aitab sünteesida D3 vitamiini
  • Taastab sulgede loomulikku värvi ja läiget
  • UV-valguse abil paraneb linnu söögiisu ja immuunsüsteemi vastupanuvõime
  • Aitab kaltsiumil imenduda, et tagada normaalne sulgede kasv, terve luustik ja sarvkest
  • UV-valguse toime on väga oluline terve immuunsüsteemi kui ka vaimse tervise säilitamiseks
Kategooriad: Tootekood 1100

Kirjeldus

Lindudele mõeldud UV-valgus asendab päikesevalguse ultraviolettkiirgust tubastes tingimustes ning on vajalik linnu organismile D3 vitamiini sünteesiks.  D3 vitamiinil on kõige olulisem funktsioon kaltsiumi imendumisel. Kaltsium omakorda on oluline normaalseks sulgede kasvuks ja terveks luustiku arenguks. UV-valgus taastab sulgede loomulikku värvi ja läiget. UV-valguse abil paraneb linnu söögiisu ja reproduktiivfunktsioon. UV-valgus aitab lindudel näha värvide erisust ja parandab immuunsüsteemi vastupanuvõimet. 

D3 vitamiini olulisus: D3 vitamiin on vajalik kaltsiumi imendumiseks, et tagada normaalne sulgede kasv, terve luustik ja sarvkest ning see on väga oluline terve immuunsüsteemi kui ka vaimse tervise säilitamiseks. D3 vitamiini saab loomulikul teel vaid naha kokkupuutel päikesevalgusega, sest toiduainetest leidub seda ainult kalaõlis ja teatud määral kodumuna rebus. Seetõttu ei ole võimalik toiduga tagada piisavat varu D3 vitamiini normaalseks kaltsiumi imendumiseks. Ilma D3 vitamiinita kaltsium ei saa imenduda. Lindudel, kellel on häiritud kaltsiumi imendumine D3 vitamiini puudusest, esineb tugev kaltsiumipuudus, mis võib põhjustada mitmeid terviseprobleeme nagu sulgede kitkumiskombe avaldumine, luuhaigused, stressikäitumine, immuunsüsteemi häired jm. Aastaringselt toas elavatel lindudel esineb sageli D3 vitamiini puudus, sest päikesevalgusel läbi aknaklaasi toimet ei ole. Aknaklaas filtreerib suure osa kiirgusest, sest linnul puudub otsekontakt loomuliku päikesevalgusega. Lindudele mõeldud UV-valguslambid aitavad sünteesida D3 vitamiini loomulikul teel.

Spetsifikatsioon: UV-pirn on standartsokliga E27 ning sobib kasutamiseks kõikidel valgustitel. Toode põlemisel ei vilgu. 2,4% UVB ja 30% UVA on lindude jaoks optimaalne ultraviolettkiirgus. Spetsiaalsed Arcadia tootja lambikorpused sisaldavad peegeldusmaterjali, mis võimaldab valgustada laiema raadiusega ala.

Kasutamine: soovitav lambi kaugus linnust peab olema 30 – 50 cm; soovitav valguse põlemise intervall 4-6h suurtel liikidel ning 2-4h väikestel liikidel

NB! Jälgige, et linnul oleks varjumisvõimalus valgusest väsimise korral. Ei ole soovitav valgust põletada üle ettenähtud tundide aja. Pirni on soovitav vahetada välja iga 1 – 1,5 aasta möödumisel, sest uv-kiirte toime pikal kasutamisel langeb.

Hoiatus: Enne pirni esmakordset kasutamist hoidke toodet toatemperatuuril ja seejärel lülitage vooluvõrku. Ärge põletage pirni äikese ajal, mil võib esineda elektrikatkestust. UV-pirnid on tundlikud elektrikatkestustele. 

Toote tarneaeg: 3-14 päeva

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.

Seotud tooted